شفاف کردن چراغ خودرو

براق کردن چراغ ماشین با روش‌های خانگی

حس می‌کنید چراغ خودروی شما هم دیگر قدرت قبل را ندارد و همش با خود می‌گویید که توی این وضعیت گرانی چقدر باید پول یک چراغ جدید را بدهم؟ در این مقاله روش‌های خانگی را به شما آموزش می‌دهیم که برای براق کردن چراغ ماشین شما تا حدودی کاربرد دارند.

هر کدام از این روش‌ها با استفاده از تجربیات چندین‌ساله افراد مختلف و کمی چاشنی خلاقیت در کنار احساس نیازی شدید به این کار است.

چرا براق کردن چراغ خودرو مهم است؟
چرا براق کردن چراغ خودرو مهم است؟

دلیل ایجاد این مشکل چیست؟چرا باید به فکر براق کردن چراغ ماشین باشیم؟

گذشت زمان بر روی پلاستیک روی چراغ اثر گذاشته و کم‌کم این پلاستیک حتی با استفاده از روکش ضد اشعه که دارد دیگر تسلیم تابش نور خورشید شده و تغییر رنگ می‌دهد.

البته گردوغبار و تغییر رنگ طبیعی خود پلاستیک هم جز عوامل دیگری است که باعث شده شما به فکر براق کردن چراغ ماشین خود بیفتید.

در برخی موارد هم ممکن است کانکتور چراغ شما خراب شده باشد که میتوانید از مکانیک خود بخواهد که کانکتور برند پیروز شفق را برای شما تهیه کند.

چرا براق کردن چراغ خودرو مهم است؟
چرا براق کردن چراغ خودرو مهم است؟

چرا باید از روش‌های خانگی براق کردن چراغ استفاده کنم؟

چرا نباید از این روش‌ها استفاده کنیم؟ شما یک دلیل موجه برای این کار بیاورید و این مقاله به‌صورت کامل از این سایت حذف خواهد شد.

همان‌طور که از قدیم گفته‌اند سنگ مفت و گنجشک هم مفت (البته ما توصیه نمی‌کنیم که با سنگ مفت هر گنجشکی که مشاهده فرمودید رو نشانه بروید؛ زیرا اغلب اوقات شیشه‌خانه همسایه را می‌شکنید ☺)

با هزینه‌ای بسیار ناچیز و با وسایلی که در اغلب منازل یافت می‌شود به‌راحتی می‌توانید برای براق کردن چراغ ماشین خودتان اقدام کنید.

این روش‌ها به‌قدری ساده و پیش‌پاافتاده هستند که اغلب ما با خودمان می‌گوییم اصلاً امکان ندارد این کار حتماً یک پروسه پیچیده‌ای دارد؛ ولی این‌طور نیست و می‌شود برخی اوقات با کمترین هزینه کارهای خارق‌العاده‌ای انجام داد.

روش‌های براق کردن چراغ:

برای این کار دو مسیر برای رفتن دارید! روش اول روش کاملاً بی‌نظم و بدون توجه به مطالب ذکر شده که احتمالاً سر آخر عملیات با خودتان می‌گویید این آموزش هم فقط زمان مرا هدر داده است.

روش دوم روش اجرای موبه‌مو آموزش که البته پیش از هر توضیحی باید بگوییم این روش‌ها تماماً اکتسابی است و ممکن است صددرصد برای شما کارایی نداشته باشد.

مایع طرفشویی برای پاک کردن چراغ
مایع طرفشویی برای پاک کردن چراغ
مایع ظرف‌شویی:

ساده‌ترین و شاید یکی از کاراترین روش‌های براق کردن چراغ ماشین استفاده از  مایع ظرف‌شویی است. در این روش کمی از این مایع ظرف‌شویی را بر روی پارچه خیس ریخته و به روی چراغ کدر شده خودرو خود بکشید. (البته اگر سال دارید که کدام مایع ظرف‌شویی و برند بهتر است حقیقتاً ما هم نمی‌دانیم ☺ شما اگر مایع ظرف‌شویی خوبی سراغ داشتید به ما هم معرفی کنید)

سرکه برای تمی کردن چراغ
سرکه برای تمی کردن چراغ
سرکه:

این مایع اسیدی ترش که مزهٔ خوش‌طعمش در تمام‌ترشی جای خانه مادربزرگ یادآور روزهای خوب است یکی دیگر از روش‌های براق کردن چراغ ماشین است.

البته خود سرکه به‌تنهایی کارایی خاصی ندارد و باید با آب ترکیب شود. نسبت ترکیب به میزان یک‌سوم سرکه و مابقی آب است،  این ترکیب را در بطری اسپری بریزید و بر روی چراغ خودرو بپاشید.

قبل از هر کاری باید خودرو کاملاً تمیز و بدون گردوخاک باشد پس پیش از که کاری را شروع کنید خودرو را به‌خوبی تمیز کنید.

پس از پاشیدن این ترکیب برای براق کردن چراغ ماشین خود با استفاده از حوله یا پارچه میکرو فیبر با حرکات دایره‌ای اقدام به پاک‌کردن کنید.

جوش شیرین برای پاک کردن لکه
جوش شیرین برای پاک کردن لکه
جوش‌شیرین:

این روش برای براق کردن چراغ ماشین با ترکیب با روش استفاده از سرکه است که می‌بایست به ترکیب بالا جوش‌شیرین اضافه کنید، البته این ترکیب به‌صورت ترکیب سرکه و جوش‌شیرین و بدون آب هم قابل‌استفاده است.

میزان ترکیب به میزان یک‌سوم جوش‌شیرین و دو سوم باقی‌مانده سرکه است که پس از پاشش بر روی چراغ باید با آب تمیز شده و با پارچه خشک شود.

خمیر دندان برای لکه یو وی چراغ
خمیر دندان برای لکه یو وی چراغ
خمیردندان:

بله درست است خمیردندان! این ماده توصیه شده برای دندان کارایی‌های دیگری هم دارد که در این آموزش برای براق کردن چراغ ماشین می‌توان از آن استفاده کرد.

در این روش چراغ را به‌خوبی شسته و خشک کنید، از چسب برای پوشاندن قسمت‌هایی از بدنه که نزدیک چراغ است استفاده کنید (خمیردندان رنگ بدنه را از بین می‌برد).

به‌صورت دایره‌ای خمیردندان معمولی (غیر ژله‌ای) را بر روی چراغ بمالید و پس از مدتی با آب بشویید.

امیدوارم که این روش‌ها برای شما کارآمد واقع شده باشند و از صرف هزینه برای خرید چراغ جدید رها شده باشید

البته در برخی اوقات براق کردن چراغ ماشین با این روش‌ها قابل‌انجام نیست و باید چراغ را تعویض نمایید.

منبع

1 دیدگاه دربارهٔ «براق کردن چراغ ماشین با روش‌های خانگی»

دیدگاه‌ خود را بنویسید