ترمز در برف صحیح

استاد ترمز در برف شوید و از جان خود و دیگران محافظت کنید

نقش و نگار زیبای برف زمستان زمین ها را با پتویی سفید می پوشاند و جلوه ای سفید و بی نظیر را برای مناظر زمین میسازد.اما این زیبایی بی نقص میتواند منجر به بروز مشکلاتی نیز برای رانندگان در این جاده های زیبا که لباس سفید عروس بر تن دارند ایجاد کند.یکی از  مهارت های حیاتی که هر راننده باید نسبت به یادگیری آن تلاش کند هنر درست ترمز در برف است . ترمز درست در برف میتواند از دست دادن کنترل خودرو، تصادفا ت و …. جلوگیری نماید و یکی از جنبه های رانندگی است که در صورت رعایت میتواند سفری ایمن را برای شما به ارمغان بیاورد.در این مقاله به بیان روش هایی برای ترمز بهتر، لوازم جانبی کمک کننده و تمریناتی که برای استاد شدن در این مهایت نیاز دارید میپردازیم.

اهمیت ترمزدر برف به صورت صحیح

بارش برف و سرما میتواند منجر به تشکیل دیواره ای از یخ و برف بین سطح جاده و لاستیک خودرو شما شود که این پدیده میتواند منجر به از دست دادن کنترل خودرو و بروز حوادث ناگوار شود.برف با اینکه لباس سفیدی را بر تن سطح زمین میکند میتواند چهره ای سرد و خشن را هم به همراه داشته باشد. اهمیت ترمز در برف به صورت صحیح میتواند در این جمله خلاصه شود که فاصله میان شما و حادثه را با کنترل درست ترمز میتوان افزایش داد.

با توجه به توضیحات بالا برف در  هر ناحیه میتواند با ناحیه دیگر فرق داشته باشد و در نقطه ای پوردی و یا در نقطه به صورت زژیخ باشد . هر کدام از این ویژگی ها روش محصوص به خود را برای ترمز کردن دارند که با توجه به این ویژگی  باید از نوع ترمز درست استفاده نمود.

ترمز در برف صحیح

پیش بینی و برنامه ریزی برای نحوه صحیح ترمز در برف

رانندگی به حالت هوشیار در شرایط برفی بسیار اهمیت دارد ، راننده باید پیش از رسیدن به مکان دور زدن یا ترمز گرفتن پش بینی را انجام داده و در زمان ممناسب این کار را به انجام برساند.حرکات ناگهانی ممکن است به از بین رفتن کشش خودرو و در نتیجه از دست دادن کنترل خودرو شود.بنابراین حرکات خودرا با دقت برنامه ریزی کنید و با تعمل بیشتری پای خود را برو روی پدال گاز فشرده و برای کم کردن سرعت از ترمز ناگهانی پرهیز کنید

فاصله ایمنی نکته طلایی ترمز در برف

بیشتر کردن فاصله خودرو با خودرو جلویی یکی از پر کاربردترین روش ها در هنگام مواجه با برف است. این فضای بیشتر زمان بیشتری را برای اتخاد تضمیمات و ترمز در برف به صورت صحیح به شما میدهد که میتواند از بروز تصادفات به خوبی جلوگیر ینماید.یک قانون سر انگشتی در این خصوص میتواند حفظ فاله 2 تا 3 برابری خودرو با ماشین جلویی باشد.

حرکات آرام و کنترل شده

حرکات ناگهانی میتواند به از دست دادن کنترل خودرو بیانجامد ، برای نحوه صحیح ترمز در برف پای خود را به آرای بر روی پدال ترمز فشار دهید و از فشار ناگهانی بر روی پدال ترمز پرهیز کنید.از حرکات با هیجان کمتر برای فرمان پذیزی و بالا بردن سرعت و کم کردن آن استفاده کنید. زیرا این هیجانات در  انجام حرکات عایدی جز از بین رفتن کنترل شما بر روی خودرو در برف ندارد.

فشار درست بر روی ترمز

اعمال فشار درست بر روی ترمز تا قبل از قفل شدن چرخ ها یکی دیگر از مهمترین روش های صحیح ترمز در برف است که باید به آن توجه داشته باشید.این روش باعث کنترل بهتر خودرو در مسیرهای برفی میشود.سعی کنید تا در مسیر های خلوت به تمرین این تکنیک بپردازید.

سیستم ترمز خودرا بشناسید

سیستم ترمز خودرو خود را قبل از اینکه خودرویی بخری بشنای و مزایا و معایب اش را به خوبی درک کنید، به طرول مصال ترمز ای بی اس در خودروهای امروزه به وفور یافت میشود و میتواند از  قفل شدن چرخ ها در هنگام ترمز گرفتن بکاهد.در هنگام مواجه با موفیعت های خطرماک فشار را بر روی  پدال ترمز به صورت مستمر انجام دهید و منتظر  کارکد درست این سیستم باشید.اگر هم ترمز ای بی اس ندارید سعی کنید تا ترمز را تا مرز قفل شدن چرخ ها فشار داده و دوباره این کار را تکرار کنید.

ترمز در برف صحیح

از تایر های زمستانی استفاده کنید

لاستیک های زمستانی میتوند با انجام صحیح ترمز در برف به شما کمک کند و محصوص فصل زمستان و بارش های سنگین برف هستند.مواد به کار رفته در این لاستیک ها و طراحی منحصر به فرد آنها میتواند به کنترل بهتر خودرو در آب و هوای زمستانی کمک کند.

برای مطالعه بیشتر پیشنهاد میکنم که به مطلب مراقبت از تایر  ما مراجعه نمایید.

ترمز با کمک موتور خودرو

این نوع ترمز در اصل استفاده از موتور خودرو برای کم کردن سرعت است که روشی مناسب در مسیر های لغزنده و لیز است زیرا از قفل شدن ناگخامی چرخ خا و چرخش خودرو به خوبی جلوگیر یمیکند که انی کار با کم کردن دنده به دنده های سنگین تر برای کنترل بهتر خودرو انجام میشود.

تمرین در مسیر های خلوت

مواردی که در بالا توضیح داده شد را در مکانی خلوت تمرین کنید و سعی کنید تا روش خود برای استفاده از این وارد را بیابید تا تبدیل به راننده ای مناسب برای مسیر های برفی شوید.

استاد ترمز در برف صحیح فردی است که سیستم ترمز خودروی خود را میشناسد ، میداند که چه زمانی باید فشار بر روی پدال ترمز را انجام دهد، سرعت مطمعنی را برای پیمایش انتحاب میکند و از قبل  تمام مسیر و مکان هایی که نیاز به ترمز دارد یا قرار است بپیچد را شناسایی میکند، با صرف هزینه ای مقرون به صرفه تایر های زمستانی تهیه میکند و با دنده های سنگین در مسیر های صعب العبور و برفی  عبور میکند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید