کلاهبرداری حوزه کانکتور و سوکت

تولید  کانکتورهای برقی یکی از صنایع پیچیده‌ای است که سال‌ها توانسته با استفاده از علوم روز پیشرفت کند و به سمت تکامل گام بردارد. این صنعت با مشکلات زیادی دست‌وپنجه نرم می‌کند که یکی از این مشکلات کلاهبرداری حوزه کانکتور و سوکت است که افرادی سودجو بدون درنظرگرفتن کیفیت و رضایت مشتری اقدام به تولید قطعاتی می‌کنند که به‌هیچ‌عنوان نمی‌توان به‌عنوان یک سوکت باکیفیت از آن‌ها نام برد.

کلاه برداری حوزه کانکتور: زمین‌بازی

اصطلاح زمین‌بازی به‌کاررفته در عنوان این پاراگراف اشاره به مواردی  دارد که ممکن است کلاهبرداری خوزه کانکتور و سوکت اتفاق بیفتد.

یکی از پرتکرارترین و مهم‌ترین جنبه‌هایی که کلاهبرداری در آن صورت می‌گیرد استفاده از مواد اولیه نامناسب و غیراستاندارد است که اغلب کارگاه‌های کوچک تا متوسط از این روش برای تولید خود استفاده می‌کنند.

باتوجه‌به قیمت بالای برخی سوکت‌ها مشتریان و پخش‌کنندگان اصرار به ادامه تولید این نوع از کانکتورها دارند تا سود بیشتری از این معاملات نسیب  آنها شود.

مواد اولیه کانکتورها باتوجه‌به مکان قرارگیری و کاربرد آنها متفاوت است و عوامل زیادی می‌تواند بر روی نوع و کیفیت مواد اولیه به‌کاررفته شده در این قطعات تأثیرگذار باشد.

به طور مثال:

در مکان‌هایی که نیاز به تحمل  بالای گرما است و باید از شکنندگی کانکتور جلوگیری نمود از مواد مختلفی مانند پلی‌آمید الیاف دار و… استفاده می‌شود تا بتوان از کانکتور در مکان موردنظر استفاده کرد.

ممکن است دراین‌بین برای شما هم پیش‌آمده باشد که با تعویض  سوکت رله فن خودرو خود خیلی زود به‌اجبار باید این سوکت را با سوکت دیگری جایگزین کنید. علت این مشکل را می‌توان ابتدا در  نوع مواد اولیه به‌کاررفته در  تولید این سوکت و سپس در  نوع سیم به‌کاررفته در آن جویا شد.

کانکتور 5 خانه رله فن

استراتژی سود بیشتر کیفیت کمتر

شرکت‌های زیادی در حوزه تولید فعال هستند که برخی از آنها باتوجه‌به سود عاید از تولید اقدام به کارهای عجیبی می‌کنند که مشتری را به دام انداخته و تا می‌توانند از ارائه خدمات به او کسب درآمد کنند. پیکی از این کارها تغییر مواد اولیه پلیمری با نوع ارزان‌تر و بی‌کیفیت‌تر است. با این کار شرکت تولیدکننده می‌تواند با صرف هزینه‌ای به‌مراتب پایین‌تر اجناس خود را تولید کرده و روانه بازار کند و دراین‌بین مشتری بخت‌برگشته با استناد به تعریف و تمجید فروشنده این کالا را خریداری می‌کند.

کلاهبرداری خوزه کانکتور و سوکت علاوه بر تحمیل هزینه‌های بی مورد به مشتری ممکن است در مواردی باعث آسیب مالی یا جانی به وی شود؛ زیرا تغییر ماهیت اصلی یک سوکت به نمونه بی‌کیفیت برای نزول سود بیشتر مساوی است با به‌جان‌خریدن ریسک احتمالی تخریب و بروز مشکل و حتی در مواردی نادر بروز عارضه‌هایی که غیرقابل‌بازگشت هستند.

گرما موجود در  زیر کاپوت خودرو به‌خودی‌خود می‌تواند خطرآفرین باشد و حال اگر افرادی سودجو دست به ابتکاراتی برای سود بیشتر زده باشند و با تمسک به روش‌های کلاهبرداری حوزه سوکت و کانکتور این قطعات برقی بسیار پرکاربرد را تغییر داده باشند دوز از انتظار نیست که در خودرو در جال حرکت خود دچار حریق شده و یا با صرف هزینه‌های هنگفت تعمیر مواجه شویم.

متعلقات بی‌کیفیت

سوکت تشکیل شده از کانکتور های  اغلب پلاستیکی  و یا لاستیکی و فلزی به همراه پین و دسته سیم های خاصی است که باید برای همان امر به‌خصوص تهیه شده و استانداردهای جهانی را سرلوحه کار خود قرار دهند.

ترمینال‌ها و پین‌های متعددی در بازار وجود دارند که هرکدام با آلیاژی متفاوت و با نقطه تحمل گرما و ولتاژ متفاوتی به کار برده می‌شوند که این موضوع هم می‌تواند یکی از روش‌های کلاهبرداری خوزه کانکتور و سوکت باشد.

در این روش تولیدکنندگان با استفاده از ترمینال‌های بسیار بی‌کیفیت که با کمترین فشار و یا تکان ممکن است بشکنند اقدام به تولید سوکت دسته سیم خودرو می‌کنند که این کار می‌تواند باعث اختلاف ولتاژ در دستگاه‌های برقی شده و متعاقباً خرابی‌های زیادی را به همراه خواهد داشت.

استفاده از ترمینال استاندارد و مناسب در کنار سیم مناسب می‌تواند سوکت دسته سیم خودروی  بسیار با کیفیتی را به شما هدیه دهد که با کم‌شدن میزان کیفیت هرکدام از  طرفین این معادله سوکت حاصل شده کیفیت به‌شدت پایین‌تری خواهد داشت.

سیم درست

استفاده از سیم درست با ضخامت مناسب  و قدرت عبور جریان متناسب با کاربرد بسیار حائز اهمیت است و در  صورت توجه‌نکردن به این موضوع سوکت‌های تولید شده می‌توانند خیلی زود آب شده و باعث خرابی قطعات الکترونیکی شوند.

کلاهبرداری خوزه کانکتور و سوگت این روزها بسیار زیاد شده و گریبان‌گیر خیلی از افراد جامعه شده است.

پادزهر کلاهبرداری حوزه کانکتور و سوکت

شرکت تولیدی صنعتی پیروز شفق نامی آشنا در  بین تمامی شرکت‌های تولیدکننده قطعات خودرو و لوازم برقی است که توانسته با تکیه ‌بردانش فنی  و سال‌هاا تجربه اقدام به تولید قطعاتی با کیفیتی در سطح جهانی کند که این قطعات همواره زبانزد همگان در حوزه کیفیت و کارایی هستند.

این شرکت با آغوشی باز با اغلب پخش‌کنندگان و تولیدکنندگان دسته سیم و سوکت همکاری دارد و هماره تلاش می‌کند تا محصولات خود را با قیمتی مناسب در اختیار همه قرار دهد.

 

لوگو پیروز شفق psp-logo

دیدگاه‌ خود را بنویسید