nano-ceramic-coating

پیش از اقدام برای پوشش نانو سرامیک این مطلب را بخوانید!

امروزه یکی از روش‌های عالی برای محافظت بیشتر از خودرو و بهبود ظاهر استفاده از روکش نانو سرامیک است که در این مقاله مواردی را که باید پیش از اقدام برای پوشش نانو سرامیک موردتوجه قرار دهید موردبحث قرار خواهد گرفت، امیدواریم با  مطالعه این مطلب توانسته باشیم در راه انتخاب روشی مناسب برای محافظت از خودرو یاری برسانیم. با ما در  بخش تحریریه پیروز شفق همراه باشید تا با این فناوری نوین بهتر آشنا شده و مزایا و معایب این روش را بهتر درک کنید.

- روکش نانو سرامیک nanoceramic-coating
خودرو آئودی مشکی رنگ با روکش نانو سرامیک

آمادگی‌های قبل از اقدام برای پوشش نانو سرامیک خودرو:

پیش از اقدام برای پوشش نانو سرامیک خودرو باید مواردی را رعایت کنید که در کیفیت این روش بسیار حائز اهمیت است و باید توجه ویژه‌ای به این موارد داشته باشید. البته این موارد اقدامات سختی نیستند که نیازمند دانش فنی و تخصصی خاصی باشند و شما برای انجام آن‌ها نیاز به ساعت‌ها تلاش  داشته باشید؛ بلکه مواردی ساده هستند که باید با رعایت آن‌ها پیش از اقدام به روکش کردن خودرو به بهترشدن نتیجه حاصل شده از آن کمک کند تا میزان کارایی این روش برای شما بهتر و بلندمدت‌تر باشد.

تمیز بودن بدنه

در کنار این قضیه که شما نباید خودروی کثیف و آلوده خود را برای روکش نانو شدن به این مراکز ببرید باید توجه داشته باشید که تمیزی بدنه و خودرو در کیفیت انجام روکش کردن بسیار اهمیت دارد باید جز اولین موارد شما در لیست کارهای پیش از اقدام برای پوشش نانو سرامیک خودرو قرار بگیرد. تمیزی خودرو در نتیجه حاصل شده نقش بسیار پر رنگی دارد و باید به‌خوبی این  نقش پر رنگ را با توجهات خود پر معنا کنید. البته جا دارد اشاره داشته باشیم که تمیزی خودرو به‌دوراز اهمیت برای مراحل پیش از اقدام برای نانو سرامیک برای وجهه شما و احساس شخصی شما از خودرو بسیار اهمیت دارد و باید این نکته را به یاد داشته باشید که اغلب اوقات  خودروی تمیز و زیبا نشان‌دهنده مالک بافکر و خوش‌ذوق است.

چک‌کردن تمام لکه‌ها و زدگی‌های بدنه

در ادامه لیست موارد بااهمیت پیش از اقدام برای پوشش نانو سرامیک به چک‌کردن بدنه رسیدیم، این کار باعث خواهد شد که شما بدانید پس از اقدام برای روکش کردن خودرو چقدر تغییرات حاصل خواهد شد و به‌نوعی کفه ترازو برای قیاس شما خواهد شد. این کار باعث می‌شود تا شما بدانید در کدام قسمت‌ها  ماشین دچار زدگی و یا رنگ‌رفتگی  شده و در  صورت نیاز کدام قسمت‌ها باید پیش از اقدام برای پوشش نانو سرامیک رنگ شده و یا  ایراداتش برطرف شود.

صافکاری جزئی قبل از اقدام:

در برخی اوقات نیاز هست که برای برطرف‌کردن ایرادات ظاهری از صافکاری و روش‌های دیگر استفاده شود تا این ایرادات به‌خوبی حل  شود تا بتوانید بهترین نتیجه را از روکش نانو سرامیک بگیرید.

پیش از اقدام برای پوشش نانو سرامیک بد نیست که با تاریخچه این روش آشنا شوید.

تاریخچه پوشش نانو سرامیک خودرو

ماده PTEE  یا به فارسی  پلی تترا فلورواتیلن جزو مواد شیمیایی است که به‌عنوان تفلون نیز شناخته می‌شود. در سال 1938 شرکت دو پونت این ماده را معرفی کرد و ابتدا برای فلزاتی مانند چدن استفاده می‌شد که باتوجه‌به ضخامت 2 دهم میکرون این پوشش بین 6 الی 8 ماه بر روی سطح باقی می‌ماند. می‌شود این روش را سر آغازی برای روکش نانو سرامیک دانست که جای خود را به چربی‌های حیوانی که برای پوشش سطح بدنه استفاده می‌شد داد.

در سال 2010 میلادی شرکت NANOSHINE به فارسی نانو شاین اولین قدم را در تولید این محصولات برداشت و تحولی بزرگ در دنیای لوازم جانبی و شستشو و ظاهری خودرو ایجاد کرد.

این تکنولوژی با کمک روشی تحت عنوان سل – ژل پا به عرصه حضور گذاشت که در این روش  نانوذرات سرامیک در مقیاس نانومتری با هم ترکیب می‌شوند.

how-to-apply-nano-ceramic-coat
روش انجام نانو سرامیک در خودرو با استفاده از ابزار

روش انجام کار

روکش نانو سرامیک خودرو باید توسط افراد متخصص در مراکز معتبر انجام شود تا این روش بهترین نتیجه را برای شما داشته باشد که این موضوع باعث خواهد شد مدت‌زمان طولانی‌تری بتوانید از پوشش نانو سرامیک خودرو خود استفاده کنید.

این کار با مالش مستقیم مواد به بدنه در چندین مرحله انجام می‌شود و حتماً توجه داشته باشید که مکان انجام کار و تخصص فرد انجام‌دهنده بسیار اهمیت دارد. به همین دلیل ممکن است هر مرکز معتبر انجام روکش نانو سرامیک قیمتی متفاوت را برای  انجام این کار پیشنهاد دهد که باتوجه‌به نتیجه‌های قبلی و مشتریان دیگر این مجموعه‌ها می‌توان به کیفیت کاری آن‌ها پی برد.

مزایا نانو سرامیک

مقاومت در برابر اکسیداسیون

یکی از مزایای روکش نانو سرامیک مقاومت بسیار مناسب در برابر  اکسیدشدن است که با اضافه‌شدن روکشی از جنس سرامیک بر روی بدنه این کار انجام می‌شود. در این روش نانوذرات سرامیک لایه‌ای محافظتی بین بدنه خودرو شما و نور خورشید و اکسیژن موجود در هوا تشکیل می‌دهد و به‌خوبی از خودرو شما در برابر این عوارض طبیعی محافظت می‌کنند. البته باتوجه‌به کیفیت مواد استفاده شده مدت‌زمان خاصی برای این محافظت وجود دارد که باید به آن توجه داشته باشید و بیشتر از مدت‌زمان مورد انتظار از این روش توقع نداشته باشید.

benefits-of-nano-ceramic-coat
مزایای استفاده از روکش نانو سرامیک در خودرو

مقاومت در برابر خط‌ وخش جزئی

با استفاده از روکش نانو سرامیک می‌توانید در برابر خط‌وخش از خودرو خود محافظت کنید؛ ولی این محافظت به‌قدری نیست که در برابر خش‌های عمیق باشد و به‌صورت خیلی جزئی می‌تواند از خودرو شما محافظت کند. به‌نوعی نباید از این روکش انتظار معجزه را داشت؛ ولی می‌توان انتظار داشت که کمی در برابر خط‌وخش جزئی از خودرو شما محافظت کند.

مقاومت در برابر فضولات پرندگان

یکی از مشکلاتی که پارک‌کردن خودرو در فضای باز دارد پرندگان و علاقه آن‌ها به گند کشیدن رنگ خودرو است؛ ولی در صورت استفاده از روکش نانو سرامیک خودرو می‌توان دهن‌کجی خوبی به پرندگان کرد و این مشکل را هم به کمک فناوری روز می‌توان حل کرد و دیگر نیاز نیست با سنگ به دنبال پرندگان افتاد و حرص خود از خراب‌شدن رنگ خودرو  را بر سر آن‌ها خالی کرد.

معایب استفاده از روکش نانو سرامیک خودرو:

هزینه اولیه زیاد

یکی از معایب روکش نانو سرامیک می‌تواند هزینه حدوداً زیاد این روش دانست که باتوجه‌به وضعیت اقتصادی شما می‌تواند فشار زیادی را به شما و مخارجتان تحمیل کند. البته ناگفته نماند که این روش تخصصی است و نیاز به تبحر دارد؛ ولی مواد اولیه آن هم از سوی دیگر قیمت کمی ندارند و این دو همراه با یکدیگر باعث شده تا هزینه این روش مقرون‌به‌صرفه نباشد.

زمان بر بودن

روکش نانو سرامیک روشی زمان بر است که ممکن است بین 2 الی چندین روز خودرو شما را درگیر کند و در این زمان ماشین شما باید در محل باقی بماند و عملاً بی‌استفاده خواهد بود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید